salarizareDeputatul USR Claudiu Năsui apreciază că lipsa unui Guvern cu puteri depline poate fi benefică, în condițiile în care Executivul nu mai dă ordonanțe și nu mai schimbă legile ‘după bunul plac’. El menționează că în acest fel țara noastră se aliniază ‘involuntar’ majorității țărilor din Uniunea Europeană. ‘Faptul că nu a trecut un Guvern […]

Citește articolul complet pe Curentul →