Deputatul USR Claudiu Năsui apreciază că lipsa unui Guvern cu puteri depline poate fi benefică, în condițiile în care Executivul nu mai dă ordonanțe și nu mai schimbă legile ‘după bunul plac’. El menționează că în acest fel țara noastră se aliniază ‘involuntar’ majorității țărilor din Uniunea Europeană. ‘Faptul că nu a trecut un Guvern […]
Năsui: cu guvern care nu poate da ordonanțe ne aliniem majorității țărilor UE
Notele editorului
Deputatul USR Claudiu Năsui apreciază că lipsa unui Guvern cu puteri depline poate fi benefică, în condițiile în care Executivul nu mai dă ordonanțe și nu mai schimbă legile ‘după bunul plac’. El menționează că în acest fel țara noastră se aliniază ‘involuntar’ majorității țărilor din Uniunea Europeană. ‘Faptul că nu a trecut un Guvern […]
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

