Președintele UDMR a spus luni, după votul asupra guvernului Veștea, că „Se încheie o perioadă care a început acum 36 de ani”. Liderul minorității maghiare l-a felicitat și pe președintele AUR, George Simion, afirmând că este câștigătorul zilei politice. „Astăzi se încheie o perioadă importantă din istoria contemporană a României. Se încheie o perioadă care […]

Citește articolul complet pe R3media →