Un cuplu de români a fost condamnat în Elveția după ce ar fi fraudat timp de patru ani sistemul de asigurări sociale și mai multe companii, obținând ilegal sute de mii de franci elvețieni prin accidente inventate și alte scheme frauduloase. După pronunțarea sentințelor, cei doi urmează să fie expulzați în România și au primit interdicția de a reveni în Elveția timp de 12 ani.
Un cuplu de români va fi deportat din Elveția, după zeci de concedii medicale inventate. Cădeau foarte des pe scări
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Un cuplu de români a fost condamnat în Elveția după ce ar fi fraudat timp de patru ani sistemul de asigurări sociale și mai multe companii, obținând ilegal sute de mii de franci elvețieni prin accidente inventate și alte scheme frauduloase. După pronunțarea sentințelor, cei doi urmează să fie expulzați în România și au primit interdicția de a reveni în Elveția timp de 12 ani.
Citește și aceste articole
Știrile Pro TV
Doi români, expulzați din Elveția pentru fraude de sute de mii de franci. Au simulat accidente de muncă ani la rând
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

