Duminică, polițiștii maramureșeni au dat curs invitației Ansamblului Folcloric Național Transilvania și s-au alăturat cu entuziasm activităților organizate în cadrul evenimentului „Cu ia pe bicicletă”. Îmbinând respectul pentru tradiție și promovând un stil de viață sănătos, dar și responsabili, polițiștii au parcurs un traseu cu bicicleta. Printre polițiștii participanți s-a numărat și adjunctul șefului Inspectoratului

Post-ul Polițiștii s-au alăturat evenimentului „Cu ia pe bicicletă” apare prima dată în Graiul Maramureșului.

Citește articolul complet pe Graiul Maramuresului →