Tribunalul Bistrița-Năsăud a pronunțat, la începutul acestei luni, sentința în dosarul în care pădurarul Domide Ambrozie, angajat al Ocolului Silvic „Izvorul Someșului” Șanț RA, a fost acuzat de dare de mită. Instanța de fond a dispus condamnarea acestuia la o pedeapsă de 2 ani și 8 luni de închisoare cu suspendarea executării sub supraveghere. Sentința […]
Articolul Pădurarul din Șanț, acuzat că a dat șpagă pești, țuică și mezeluri, condamnat de Tribunalul BN apare prima dată în Stiri Bistrita – Ziare Bistrita – Gazeta de Bistrita -Stiri online.

