ECOTIC și Eco Civica Center, cu sprijinul Primăriei Feldioara, organizează vineri, 26 iunie, o campanie de colectare a deșeurilor electrice și electronice destinată populației. Acțiunea se va desfășura în curtea Căminului Cultural din Feldioara, unde cetățenii vor putea preda gratuit echipamente electrice și electronice vechi sau defecte. Potrivit organizatorilor, vor fi colectate toate aparatele care […]

Articolul Campanie de colectare a deșeurilor electrice și electronice la Feldioara apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.

Citește articolul complet pe Monitorul Expres Brasov →