Controale în forță în fermele care au intrat la recoltat. Pompierii informează că în ultima perioadă, controalele efectuate în campania de recoltare au generat o serie de nemulțumiri în rândul unor agricultori, fiind percepute ca exagerate. Din păcate, realitatea din teren demonstrează constant contrariul, susțin aceștia. Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Teleorman a avertizat […]

Citește articolul complet pe Agrointel →