Ca să nu-și piardă permisul, unii șoferi aleg să dea vina pe soție atunci când calcă prea tare pedala de accelerație ți îi ia radarul. Iar soțiile nu se dau înapoi de la a lua vina asupra lor, chiar dacă riscă să rămână fără permis.
Articolul Sistemul e-SIGUR îi dă în vileag pe șoferii contravenienți care aruncă vina pe soții. De la începutul anului, 32 de conducători auto au minţit că la volan se aflau nevestele apare prima dată în Romania TV.

