Autorităţile elene au emis o avertizare pentru localnici şi turişti, după ce peştele-iepure, o specie invazivă şi toxică, s-a înmulţit rapid în Marea Mediterană şi a ajuns tot mai aproape de plaje. Crucea Roşie Elenă avertizează că peştele nu trebuie consumat sub nicio formă, iar muşcăturile pot provoca răni grave.

Citește articolul complet pe Observator News →