Partidul Național Liberal se pregătește pentru una dintre cele mai ample serii de excluderi din ultimii ani. Potrivit unor surse politice citate de G4Media, noua conducere a partidului, validată la Congresul Extraordinar de duminică, urmează să decidă marți, 23 iunie, eliminarea din PNL a 18 parlamentari și lideri locali care au susținut învestirea Guvernului Adrian Veștea, în contradicție cu linia politică stabilită de partid.

Citește articolul complet pe Ziare.com →