Negociatorul-șef al Iranului, Mohammad Bagher Ghalibaf, a afirmat luni că condițiile din Strâmtoarea Ormuz nu vor reveni la nivelurile de dinainte de război și că această cale navigabilă va fi administrată de țara sa, potrivit agenției oficale de presă IRNA, citată de AFP. ‘Toată lumea trebuie să știe că administrarea Strâmtorii Ormuz nu va reveni […]

Articolul Negociatorul-șef iranian Ghalibaf afirmă că Strâmtoarea Ormuz va fi administrată de Iran apare prima dată în Radio România Constanța.

Citește articolul complet pe Radio Constanta (Constanta) →