Adrian Veștea, premierul desemnat de Nicușor Dan, spune că a acceptat mandatul din nevoia de stabilitate, nu pentru o funcție, după ce Guvernul său a căzut luni seară în Parlament.
Articolul Adrian Veștea dezvăluie motivele pentru care a acceptat să devină premier desemnat, după eșecul din Parlament: „Țara are nevoie de stabilitate, nu de blocaj. 47 de zile fără guvern ne costă deja prea mult” apare prima dată în Romania TV.

