Centrul Medical al Universităţii din Nebraska a anunţat, luni, că toţi cei 18 pasageri rezidenţi în SUA de pe nava de croazieră MV Hondius, afectată de hantavirus, s-au întors în statele lor de origine după ce au finalizat monitorizarea la Unitatea Naţională de Carantină, relatează Reuters.

Citește articolul complet pe News.ro →