Ieri, 22 iunie 2026, s-a desfășurat proba scrisă la Limba și literatura română din cadrul Evaluării Naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a. În județul Dâmbovița, au participat la examen 3.470 de elevi, din totalul celor 3.632 de candidați înscriși. Examenul s-a desfășurat în condiții normale în cele 106 centre de examen organizate la nivelul județului. … Citește mai mult

Citește articolul complet pe Gazeta Dambovitei →