Grupul farmaceutic polonez ZF Polpharma a finalizat preluarea Biofarm, unul dintre cei mai mari producători români de medicamente și companie listată la Bursa de Valori București, consolidându-și astfel expansiunea în Europa Centrală și de Est și marcând intrarea directă pe piața farmaceutică din România. Tranzacția a fost derulată printr-o ofertă publică de preluare voluntară la […]

Citește articolul complet pe Economedia →