Indiferent de regimurile politice și de ideologiile vremelnice care ajung la putere, ziua de 22 iunie 1941
a rămas și va rămâne mereu în sufletele românilor, fiind ziua în care
Armata Română s-a întors să lupte și să aducă acasă Basarabia, provincia
pe care o părăsise silit în iunie 1940.

Citește articolul complet pe ActiveNews →