Guvernul Veștea nu a primit votul de învestitură al Parlamentului, după ce parlamentarii AUR au părăsit ședința comună a Senatulului și Camerei Deputaților, astfel încât propunerea pentru un nou executiv a picat. Cele două camere ale Parlamentului s-au reunit, luni seara, pentru a încerca să învestească Guvernul propus de premierul desemnat Adrian Veștea. Ședința a…
Articolul România rămâne în continuare fără guvern. Parlamentarii AUR au părăsit ședința Legislativului, cei de la UDMR și PNL nu au votat: 189 de voturi pentru Guvernul Veștea, sub necesarul de 233 apare prima dată în Știri Sibiu.

