Liderul AUR, George Simion, a lansat critici dure la adresa clasei politice în timpul ședinței de plen în care Adrian Veștea a solicitat votul pentru învestirea noului Guvern. Deputatul a acuzat actuala conducere de nerespectarea valorilor democratice promise după căderea regimului comunist. În cadrul discursului său, Simion a subliniat că parcursul politic al țării din […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →