Liderul AUR, George Simion, a susţinut un discurs extrem de dur în plenul reunit al Parlamentului, chiar înaintea votului de învestire a Guvernului condus de Adrian Veştea, după care a părăsit sala împreună cu parlamentarii formaţiunii. Momentul a venit după o zi întreagă de speculaţii privind poziţia AUR faţă de noul cabinet şi după declaraţiile…
Simion şi parlamentarii AUR au ieşit din sală înaintea votului pentru Guvernul Veştea: „Nu suntem trădători!”
Notele editorului
Liderul AUR, George Simion, a susţinut un discurs extrem de dur în plenul reunit al Parlamentului, chiar înaintea votului de învestire a Guvernului condus de Adrian Veştea, după care a părăsit sala împreună cu parlamentarii formaţiunii. Momentul a venit după o zi întreagă de speculaţii privind poziţia AUR faţă de noul cabinet şi după declaraţiile…
Citește și aceste articole
Observatorulph
Petrișor Peiu, al doilea om din AUR, amenință cu retragea din partid dacă Simion îl susține pe Veștea
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

