Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Ziare.com →George Simion le-a cerut senatorilor și deputaților AUR să părăsească ședința din Parlament în care se dezbate învestirea Cabinetului Veștea
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Deputatul George Simion, președintele partidului AUR, a declarat că el nu va vota pentru învestirea Guvernului Veștea, ci se va retrage din sala de plen înainte să înceapă votul.
Citește și aceste articole
Adevărul
George Simion: AUR nu va susține Guvernul Veștea și va părăsi sala la votul de învestire
22 iunie 2026
Mediafax
Peiu, întrebat ce face dacă Simion îi cere să voteze Guvernul Veștea: Mă retrag
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

