Un bărbat de 42 de ani a fost trimis în judecată fiind învinuit de deținere ilegală și contrabandă cu arme, muniții, dispozitive militare și materiale explozive, a anunțat luni, 22 iunie, Procuratura Generală (PG). Potrivit rechizitoriului, învinuitul, împreună cu alte persoane care sunt în curs de identificare, a organizat și a realizat în mod repetat introducerea ilegală pe teritoriul…
Un bărbat, trimis în judecată pentru contrabandă cu un arsenal de arme și explozibili. Riscă până la 17 ani de închisoare
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Un bărbat de 42 de ani a fost trimis în judecată fiind învinuit de deținere ilegală și contrabandă cu arme, muniții, dispozitive militare și materiale explozive, a anunțat luni, 22 iunie, Procuratura Generală (PG). Potrivit rechizitoriului, învinuitul, împreună cu alte persoane care sunt în curs de identificare, a organizat și a realizat în mod repetat introducerea ilegală pe teritoriul…
Citește și aceste articole
Glasul Aradului
Tânăr de 28 de ani, trimis în judecată după ce ar fi tăiat și furat arbori dintr-o pădure a Comunei Craiva
24 iunie 2026
Portal SM
Bărbat din Satu Mare, condamnat la închisoare cu executare pentru conducere fără permis
3 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

