Liderul AUR, Petrișor Peiu, a declarat  că se va retrage din conducerea partidului și din funcția de lider al senatorilor AUR dacă formațiunea va decide să voteze, în această seară, în Parlament, pentru învestirea Guvernului Veștea. „Dezamăgirea este mare”, a spus Peiu, pentru Antena 3 CNN. „Să mă retrag din prim-planul vieții publice, să stau […]

Citește articolul complet pe Europafm →