Premierul desemnat, Adrian Veștea, a ajuns luni seară, la sediul AUR, unde discută cu George Simion despre soarta guvernului său, înainte de votul în Parlament. Această întâlnire are loc la numai câteva ore, după ce liderul suveranist a anunțat că parlamentarii AUR nu vor vota Guvernul Veștea, scrie realitatea.net. Adrian Veștea: Am discutat o serie de […]
Adrian Veștea, după negocierile cu George Simion: ”Guvernul merge la învestire în această seară”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Premierul desemnat, Adrian Veștea, a ajuns luni seară, la sediul AUR, unde discută cu George Simion despre soarta guvernului său, înainte de votul în Parlament. Această întâlnire are loc la numai câteva ore, după ce liderul suveranist a anunțat că parlamentarii AUR nu vor vota Guvernul Veștea, scrie realitatea.net. Adrian Veștea: Am discutat o serie de […]
Citește și aceste articole
Ecopolitic
Manda (PSD): Guvernul Tomac va trece și cred că asta e un lucru bun; se încheie cu era Bolojan
12 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

