Un nou conflict între administrația locală și un antreprenor din Timișoara a izbucnit după ce Primăria Municipiului Timișoara a dispus demolarea mai multor construcții aparținând unui cunoscut restaurant situat pe malul lacului Balaurul, în zona Dâmbovița. Municipalitatea susține că amenajările au fost ridicate ilegal pe domeniul public concesionat societății comerciale, în timp ce administratorul restaurantului […]
Demolări politice la Timișoara. Buldozerele primăriei au pus la pământ mai multe construcții realizate de un cunoscut restaurant, pe malul lacului Balaurul
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Un nou conflict între administrația locală și un antreprenor din Timișoara a izbucnit după ce Primăria Municipiului Timișoara a dispus demolarea mai multor construcții aparținând unui cunoscut restaurant situat pe malul lacului Balaurul, în zona Dâmbovița. Municipalitatea susține că amenajările au fost ridicate ilegal pe domeniul public concesionat societății comerciale, în timp ce administratorul restaurantului […]
Citește și aceste articole
Ziua de Vest
Alexandru Iovescu critică refuzul Primăriei Timișoara privind proiectul parcării de la Spitalul Județean
11 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

