Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, a declarat luni, la Antena 3 CNN, că se va retrage din conducerea partidului și, cel mai probabil, din funcția de lider al grupului parlamentar din Senat dacă formațiunea condusă de George Simion va decide să voteze pentru învestirea Guvernului Veștea. „Să mă retrag din prim-planul vieții publice, să stau …

Citește articolul complet pe HotNews →