Credincioșii din Agnita au trăit momente de profundă emoție și bucurie duhovnicească în Duminica a 3-a după Rusalii, când Înaltpreasfințitul Părinte Laurențiu, Mitropolitul Ardealului, a sfințit Biserica „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Parohia Agnita III. Lăcașul de cult, ridicat prin efortul comunității și al slujitorilor săi, a primit cuRead More

Citește articolul complet pe Mesagerul de Sibiu →