Acțiunile de control desfășurate pe Transfăgărășan pentru prevenirea incidentelor dintre oameni și urși au dus la aplicarea unor sancțiuni în valoare totală de 50.000 de lei de la sfârșitul lunii mai și până în prezent, potrivit unei informări publicate luni după-amiază de prefectul județului Argeș, Sebastian Nedelcu. Controalele sunt realizate zilnic pe sectorul DN 7C…

Articolul Amenzi de 50.000 de lei pentru turiștii care au hrănit urșii pe Transfăgărășan apare prima dată în Știri Sibiu.

Citește articolul complet pe Turnul Sfatului →