Premierul desemnat, Adrian Veștea, anunță că va avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion, punctând că este ‘un om al dialogului’ și înțelege responsabilitatea de a pune capăt ‘haosului politic’. Este o premieră în politica românească – e pentru prima dată când reprezentanții partidelor pro-europene negociază cu cei de la AUR. ACTUALIZARE Adrian Veștea […]
The post Veștea s-a întâlnit cu George Simion. E pentru prima dată când un reprezentant al unui partid pro-european negociază cu AUR appeared first on tvrinfo.ro.

