Republica Moldova este din nou în centrul agendei europene. La Bruxelles, al doilea Summit UE-Republica Moldova i-a readus la aceeaşi masă pe Maia Sandu, António Costa şi Ursula von der Leyen. S-a discutat despre următorii paşi ai procesului de aderare, dar si avantajele de care Republica Moldova se va bucura in continuare din partea uniunii europene.

The post Republica Moldova primește undă verde pentru deschiderea negocierilor de aderare. „Este șansa noastră și intenționăm să o câștigăm” appeared first on tvrinfo.ro.

Citește articolul complet pe Tvrinfo →