Funcționarii parlamentari din Senat și Camera Deputaților sunt în grevă japoneză pe toată perioada derulării procedurilor de învestire a noului Guvern, au anunțat, luni, liderii de sindicat din cele două camere. Aceștia protestează față de nivelul scăzut de salarizare, pe care îl consideră unul ‘umilitor’. ‘Ținând cont de dispozițiile Constituției României care consfințesc, din punctul […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →