Anul 2026 va fi un an care poate crea următorul ciclu din punct de vedere al transformării digitale la nivel naţional şi avem nevoie de o entitate care să gestioneze ceea ce se întâmplă în România reală, nu în România politicilor publice sau în România surselor de finanţare, a declarat, luni, în cadrul conferinţei „Digitalizare şi siguranţă cibernetică – ameninţările cibernetice în era Inteligenţei Artificiale”, preşedintele Asociaţiei Române pentru Smart City (ARSC)

Citește articolul complet pe BizLayer →