Autoritatea Naţională pentru Administrare şi Reglementare în Comunicaţii (ANCOM) a desfăşurat, în lunile martie şi aprilie, o campanie naţională de verificare a magazinelor care comercializează echipamente radio şi aparate provenite din ţări din afara Uniunii Europene, iar în urma controalelor au fost aplicate amenzi în valoare totală de peste 2,2 milioane de lei.

Citește articolul complet pe BizLayer →