Autoritatea de Meteorologie și Monitoring de Mediu a prelungit codul galben de caniculă. Astfel, avertizarea rămâne valabilă și pentru ziua de marți, 23 iunie. Potrivit meteorologilor, în regiunea de sud a Republicii Moldova, temperatura maximă a aerului va atinge valori de +33..+35°C. În acest context, cetățenii sunt îndemnați să evite deplasările și activitățile în aer liber […]
Articolul Codul galben de caniculă, prelungit în R. Moldova apare prima dată în Vocea Basarabiei.
Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →

