Menţinerea şi dezvoltarea programelor gestionate de Administraţia Fondului de Mediu trebuie să fie o prioritate pentru orice ministru, pentru că acestea reprezintă principalul instrument prin care investiţiile „verzi” ajung la cetăţeni, la autorităţile locale, dar şi la mediul economic, a declarat, luni, la audierile din cadrul comisiilor de specialitate ale Parlamentului, ministrul propus al Mediului, Apelor şi Pădurilor, Mihai Ghigiu.

Citește articolul complet pe BizLayer →