Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Bihon →Amendă penală de 5.200 de lei pentru un profesor din Sântandrei, acuzat că a lovit peste cap un elev
Notele editorului
Sorin Ban, profesor și fost director al Școlii Gimnaziale nr. 1 din Sântandrei, a fost obligat, luni, de Judecătoria Oradea să achite o amendă penală de 5.200 de lei, drept pedeapsă pentru purtare abuzivă, după ce a lovit un elev de 12 ani.
Citește și aceste articole
Romania Actualitati
Pedepsele ar putea fi mărite pentru cei care agresează personal medical
3 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

