Premierul desemnat, Adrian Veştea, a anunţat luni că se va întâlni cu preşedintele AUR, George Simion, după ce acesta a spus că parlamentarii AUR nu vor vota pentru învestirea Guvernului, în plenul comun de luni seară, scrie news.ro.
Articolul Premierul desemnat Veștea se întâlnește cu George Simion: „Este obligatoriu dacă vrem un guvern” apare prima dată în Ziarul de Iaşi – liderul presei ieşene.

