În perioada următoare va fi lansat un program de achiziţionare de animale de reproducţie în valoare de 200 de milioane de euro, finanţat din fonduri europene, pentru dezvoltarea sectorului zootehnic şi creşterea efectivelor de animale din România, a declarat luni ministrul desemnat al Agriculturii, Florin Barbu.

Citește articolul complet pe Economica.net →