Un candidat care vorbea la telefon în timpul Evaluării Naţionale, iar în sală se auzeau răspunsurile primite prin căşti, a fost surprins de supraveghetor, în Arad, fiind eliminat din examen. Şeful Inspectoratului Şcolar Judeţean Arad, Marius Gondor, a declarat luni, pentru Agerpres, că este vorba de un băiat care avea căşti cuplate la un telefon. […]
The post Un candidat care vorbea la telefon în timpul Evaluării Naţionale, eliminat din examen appeared first on Actualitati-Arad.

