Peste 4.550 de elevi, au fost absenți luni, 22 iunie, la prima probă a Evaluării Naționale, la Limba şi literatura română.   De asemenea, patru elevi au fost eliminați, a anunțat Ministerul Educaţiei şi Cercetării. La examenul din acest an au fost înscrişi peste 148.000 de absolvenţi ai clasei a VIII-a. Cum s-au descurcat elevii, […]

Articolul Mii de elevi nu s-au prezentat la examenul de Limba şi literatura română apare prima dată în Radio Romania Cluj.

Citește articolul complet pe Radio Cluj →