Președinta Maia Sandu a participat astăzi, 22 iunie, la Bruxelles, la cel de-al doilea Summit Republica Moldova – Uniunea Europeană, alături de Președintele Consiliului European, António Costa, și de Președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen. La final, liderii au adoptat o declarație comună și au susținut o conferință de presă, confirmând că viitorul Moldovei este &a…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →