Profesorul de matematică Sorin Ban, fost director al școlii din Sântandrei, despre care BIHOREANUL a dezvăluit că i-a spart capul unui elev de clasa a VI-a, lovindu-l peste cap chiar pe holul școlii, a fost condamnat de Judecătoria Oradea la o amendă penală. Instanța l-a găsit vinovat de purtare abuzivă, dar hotărârea nu este definitivă.
Fost director de școală din Bihor, condamnat penal după ce a spart capul unui elev, chiar pe holul unității de învățământ
Notele editorului
Profesorul de matematică Sorin Ban, fost director al școlii din Sântandrei, despre care BIHOREANUL a dezvăluit că i-a spart capul unui elev de clasa a VI-a, lovindu-l peste cap chiar pe holul școlii, a fost condamnat de Judecătoria Oradea la o amendă penală. Instanța l-a găsit vinovat de purtare abuzivă, dar hotărârea nu este definitivă.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

