Profesorul de matematică Sorin Ban, fost director al școlii din Sântandrei, despre care BIHOREANUL a dezvăluit că i-a spart capul unui elev de clasa a VI-a, lovindu-l peste cap chiar pe holul școlii, a fost condamnat de Judecătoria Oradea la o amendă penală. Instanța l-a găsit vinovat de purtare abuzivă, dar hotărârea nu este definitivă.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →