Federaţiile sindicale din Educaţie reclamă că profesorii din comisiile de examen de la Evaluarea Naţională au fost ”umiliţi” şi ţinuţi ”ostatici” până la opt ore în şcoli pentru a încărca în sistemul informatic lucrările scanate ale elevilor la proba la Limba şi literatura română, desfăşurată luni, în condiţiile în care platforma se bloca. Reprezentanţii Ministerului Educaţiei au susţinut că platforma a funcţionat, dar nu în parametrii normali.
Sindicatele din Educaţie reclamă că profesorii din comisiile de examen de la Evaluarea Naţională au fost ”umiliţi” şi ţinuţi ”ostatici” în şcoli pentru a încărca în sistemul informatic lucrările elevilor, în condiţiile în care platforma se bloca
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Federaţiile sindicale din Educaţie reclamă că profesorii din comisiile de examen de la Evaluarea Naţională au fost ”umiliţi” şi ţinuţi ”ostatici” până la opt ore în şcoli pentru a încărca în sistemul informatic lucrările scanate ale elevilor la proba la Limba şi literatura română, desfăşurată luni, în condiţiile în care platforma se bloca. Reprezentanţii Ministerului Educaţiei au susţinut că platforma a funcţionat, dar nu în parametrii normali.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

