În perioada 15-21 iunie, jandarmii argeșeni au aplicat 35 de sancțiuni contravenționale pentru încălcări ale unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice, respectiv 22 amenzi însumând 19.550 lei și 13 avertismente. Cele mai multe sancțiuni au fost aplicate pentru consum de băuturi alcoolice în locuri nepermise, tulburare a ordinii publice, refuz de […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →