În contextul avertizărilor meteorologice privind valul de căldură, disconfortul termic și umiditatea crescută, autoritățile locale din Vișeu de Sus au implementat măsuri menite să sprijine populația pe perioada caniculei. Începând de astăzi, în oraș funcționează două puncte de hidratare, amplasate în zone intens circulate: în fața Casei de Cultură și în zona Pieței Mici (zona […]

Articolul Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus apare prima dată în DirectMM.

Citește articolul complet pe DirectMM →