Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a declarat, într-o conferință de presă comună cu Ursula von der Leyen și António Costa, că autoritățile de la Chișinău sunt pregătite tehnic pentru următoarea etapă a negocierilor de aderare la Uniunea Europeană. Sandu a cerut ca procesul de extindere să rămână unul bazat pe merite.

Citește articolul complet pe Mediafax →