În contextul avertizărilor de Cod Galben și a valului de căldură extremă care pune stăpânire pe întreaga regiune, autoritățile clujene trec la măsuri ferme pentru a proteja populația expusă riscurilor termice. Prefectul județului Cluj, doamna Maria Forna, a reactivat astăzi Protocolul de colaborare încheiat între Direcția de Sănătate Publică (DSP) Cluj și Colegiul Farmaciștilor din […]

Citește articolul complet pe Turda News →