Compania de Apă Oltenia S.A. va introduce, începând cu 25 iunie 2026, un program de restricționare a furnizării apei potabile în orașul Segarcea și comuna Bârca, ca urmare a consumului ridicat provocat de temperaturile extreme și de seceta din această perioadă. Potrivit operatorului, măsura este necesară pentru refacerea stocurilor de apă și menținerea alimentării populației … » pe larg

Citește articolul complet pe Craiova Forum →