Primăria Municipiului București vrea  85 de milioane de lei, bani nerambursabili, pentru semaforizarea inteligentă a intersecțiilor din București și pentru modernizarea Centrului de Trafic. Conform reprezentanților municipalității, departamentul de Fonduri Externe a depus cererea de finanțare la Agenția pentru Dezvoltare Regională București-Ilfov, răspunsul urmând să vină în maxim trei luni.  Primăria anunță că sunt realizate […]

Citește articolul complet pe Economedia →