Mii de șoferi au fost opriți și verificați de polițiștii rutieri din Gorj într-o amplă acțiune desfășurată pe parcursul unei săptămâni. Cei care au urcat la volan după ce au consumat alcool au fost sancționați pe loc, iar zeci dintre ei au rămas fără permis. În total, amenzile au ajuns la aproape 53.000 de lei.
Articolul Mii de șoferi gorjeni au suflat în etilotest într-o săptămână apare prima dată în Gorj Tv.

