Meteorologii au emis Cod galben de caniculă. Avertizarea va fi valabilă marți, 23 iunie, în zona centru și sud a țării, comunică MOLDPRES.

Potrivit Autorității de Meteorologie și Monitoring de Mediu, în zonele vizate, temperatura maximă a aerului va atinge valori de +33..+35°C.

În acest context, autoritățile recomandă cetățenilor evitarea expunerii îndelungate …

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →